Baza wiedzy

Najnowsze materiały

Półka do szaf chłodniczych

Wyposażenie lokali gastronomicznych oraz sklepów we wszystkie niezbędne urządzenia i akcesoria jest bardzo ważne. Dobranie ich pozwoli na bardziej efektywną organizację pracy i ułatwienie klientom zakupów, a pracownikom wypełnianiu ich obowiązków. Na pewno atrakcyjną i oczekiwaną teraz faktem jest posiadanie schłodzonego produktu. Zarówno sklep jak i restauracja muszą wybrać szafę chłodniczą, która będzie dobrana do asortymentu.

Czytaj Więcej

Monoblok chłodniczy zasada działania układu

Wszystkie elementy w systemie chłodzącym odpowiadają za pracę urządzenia i jego wydajność. To jak są montowane i jaką mają specyfikację. Niektóre urządzenia chłodnicze wymagają szczególnych rozwiązań. Wysoka wydajność chłodnicza jest możliwa dzięki dobrze dobranym parametrom każdego z komponentów.

Czytaj Więcej

Zawieszki i haczyki metalowe producent

Haczyki sklepowe są tak uniwersalne, że nie powinna Nas zdziwić ich wszechobecna dostępność. Sklepy z różnym asortymentem wykorzystują z powodzeniem haki z drutu do ekspozycji swoich produktów już od dłuższego czasu. Jest to spowodowane ich wygodą i funkcjonalnością oraz możliwością szybkiej modyfikacji ekspozycji. Dodatkowo występowanie dużej ilości rodzajów powoduje, że można na nich zawiesić różne produkty. Powoduje to fakt, iż zawieszki i haki są często wykorzystywane np. w branży odzieżowej.

Czytaj Więcej

Monoblok chłodniczy R290 – neutralny gaz

Gaz R290 posiada współczynnik GWP (ang. Global Warming Potential) na poziomie 3. Jest to jeden z wyznaczników, który mówi o potencjale tworzenia efektu cieplarnianego. Wszystkie gazy, których współczynnik GWP wynosi mniej niż 7, jest uznawany za niski i ma miano naturalnego. W każdej wersji monobloku od SHELMO jest użyty właśnie propan R290.

Czytaj Więcej

Powlekanie fluidyzacyjne – przebieg procesu

Zaczynamy od przygotowania powierzchni produktu przed malowaniem. W naszym przypadku jest to półka druciana. Przygotowanie i oczyszczenie odpowiednio metalowych powierzchni tworzywa jest bardzo ważne. Pozbywamy się w ten sposób wszystkich opiłków czy kurzu, które mogłyby w procesie negatywnie wpływać na nałożoną powłokę. Pozwala to mieć pewność, że przedmiot, który poddajemy procesu malowania jest czysty i gotowy na kolejne etapy.

Czytaj Więcej

Wyroby z drutu producent – dla kogo produkujemy?

Zarówno producenci, sklepy, jak i hurtownie znajdą produkty, które mogą zastosować u siebie. Półki druciane bądź kosze można zastosować w lodówkach, ale również w meblach oraz garderobach na wymiar. Dla przykładu zawieszki sklepowe mogą pomóc zarówno producentom i pośrednikom zajmującym się kompleksowym wyposażeniem sklepów.

Czytaj Więcej

Przegrody do półek a poprawa ekspozycji towaru

Przegrody mogą pomóc wykorzystać przestrzeń do przechowywania w stu procentach. Czasami nie chcemy, aby jedna półka mieściła kilka kategorii produktu, więc rezygnujemy z tego i tym samym marnujemy dostępne miejsce. Wystarczy użyć wtedy przegrody, aby oddzielić od siebie różne produkty. Tym samym dzięki funkcjonalnemu wyposażeniu sklepu pomieścimy więcej asortymentu na tej samej powierzchni.

Czytaj Więcej

Półki z drutu i ich wpływ na obieg powietrza w urządzeniu

Półka z drutu ma zupełnie inną budowę niż półka szklana, szereg prętów ułożonych równolegle i prostopadle do siebie. Elementy z drutu ułożone ze sobą w taki sposób tworzą wolną przestrzeń, która umożliwia lepszy przepływ powietrza. Dzięki przerwom pomiędzy prętami półki z drutu zapewniają lepszą cyrkulację powietrza, co odpowiada za równomierne chłodzenie produktów.

Czytaj Więcej

Malowanie fluidyzacyjne – zalety procesu

Fluidyzacja z punktu widzenia chemicznego proces ten polega na powstawaniu zawiesiny, którą nazywamy złożem fluidalnym – czyli drobnych cząstek ciała stałego w strumieniu gazu poruszającego się z dołu do góry. Zjawisko to można wykorzystać w celu pokrywania – nanoszenia powłoki na różnorodne przedmioty, w SHELMO poddajemy fluidyzacji półki druciane. Przy malowaniu metodą fluidyzacyjną niezależnie od chropowatości podłoża uzyskujemy lśniącą, gładką i bardzo estetyczną powierzchnię.

Czytaj Więcej

Monobloki do stołów chłodniczych uwielbiane i znienawidzone

Stworzenie układu chłodniczego wbrew pozorom może przysporzyć wiele trudności. Należy mieć szereg komponentów do złożenia układu, jak i kompetentne osoby, które wiedzą jak to zrobić. Codziennie z brakiem wykwalifikowanych pracowników spotyka się duża ilość producentów urządzeń chłodniczych na świecie. Na taką sytuację rynkową składa się wiele czynników.

Czytaj Więcej

Barierka do regału – najważniejsze informacje

Patrząc na większość półek w sklepie, na których znajdują się produkty nie zastanawiamy się nad konstrukcją regałów. Większość sklepów zaopatrując się w wyposażenie musi dobrze przemyśleć tę kwestię, aby wybór był jak najlepszy i jak najbardziej dostosowany zarówno do sprzedawanego produktu jak i do grupy klientów.

Czytaj Więcej

Półka druciana producent – Jak to robimy?

Każdy kiedyś słyszał o programach telewizyjnych typu „Jak to jest zrobione?”. Nie bez powodu te kategorie cieszą się tak dużym powodzeniem wśród ludzi. Na pewno większość z Nas miała chociaż raz sytuację, w której zobaczyła jakieś urządzenie lub przedmiot w sklepie i zadała sobie pytanie: jak się to produkuje. Wynika to poniekąd z natury człowieka, jako osoby która jest ciekawa świata i wszystkiego co go otacza. Dlatego też chcemy przedstawić jak to robimy.

Czytaj Więcej
polka zeberkowa

Półki druciane – zastosowanie w gastronomii

Do przechowywania produktów, które wymagają odpowiedniej temperatury tradycyjna lodówka i zwykłe szklane półki mogą nie wystarczyć. Lodówki, które zazwyczaj kupujemy do domu nie posiadają wystarczającej ilości półek i wystarczającej przestrzeni wewnątrz urządzenia. Dla branży gastronomiczno-hotelarskiej czy sklepów spożywczych te wymagania są zdecydowanie wyższe i  urządzenia muszą być odpowiednie do przechowywania dużej ilości produktów.

Czytaj Więcej