Potrzebujesz szybkiej wyceny?

Baza wiedzy

Najnowsze materiały

Kosze z drutu jako element wyposażenia sklepów

Kosze z drutu często wykonujemy w wersji powlekania fluidyzacyjnego. Sprawia to, że produkty druciane są jeszcze bardziej wytrzymałe oraz odporne na rdzę i uszkodzenia mechaniczne. Dobrze wykonany i zabezpieczony produkt to lepsza organizacja i przechowywanie asortymentu z podziałem na kategorie oferty.

Monoblok chłodniczy serwis

Oferujemy gwarancję „door-to-door”. Jesteśmy w stanie w bardzo sprawny sposób przeprowadzić całą procedurę gwarancyjną. Dzięki tego rodzaju gwarancji pozbywamy się dwóch podstawowych problemów: braku wykwalifikowanych serwisantów w branży chłodniczej i czasu oczekiwania na naprawę.

Półka druciana do regału sklepowego

Półki druciane są jednym z rodzajów półek wykorzystywanych w regałach sklepowych. Najczęściej zobaczymy je w sklepach spożywczych z uwagi na różne kategorie produktów. Dobrze dostosowane wyposażeniu sklepu w odpowiednie regały z półkami będzie miało realny wpływ na funkcjonalność sklepu.

Zawieszki z drutu – w jakich sklepach się sprawdzają

Zawieszki sklepowe są elementem uzupełniającym wiele ekspozycji sklepowych. Ich włączenie do wyposażenia sklepowego może wpłynąć bezpośrednio na proces jego lepszego funkcjonowania, poprzez poprawę wyglądu asortymentu w sklepie.

agregat chłodniczy

Agregat chłodniczy

Agregaty chłodnicze są często stosowane przez producentów urządzeń chłodniczych. Są alternatywą dla monobloków. W Shelmo czynnikiem chłodniczym w agregatach chłodniczych jest gaz R290.

monoblok do szafy chłodniczej

Monoblok do szaf chłodniczych

Monoblok do szafy chłodniczej niezwykle ułatwia użytkowanie urządzenia chłodniczego. W momencie kiedy nie mamy dostępu do serwisu złożonego z wykwalifikowanych specjalistów znających się na naprawie usterek w układzie chłodniczym problemem staje się nie tylko długi czas oczekiwania na serwis, ale i wysoka cena.

gięcie drutu 3d

Gięcie drutu 2D i 3D

Zastosowanie precyzyjnie wygiętych drutów w produktach końcowych, np. w branży automotive, meblach czy urządzeniach daje gwarancję wytrzymałości i trwałości.
Dla naszych klientów przygotowaliśmy również doradztwo w zakresie technologicznym, duża ilość rozwiązań jesteśmy w stanie przewidzieć w związku ze współpracą z różnymi firmami.

Producent koszy drucianych

Wykonujemy różne rodzaje koszy drucianych. Nietypowe zamówienia zazwyczaj wychodzą od strony klientów. Dbając o potrzebne produkty z drutu, zarówno dla wyposażenia sklepów i magazynów wykorzystywane przez nas wyroby są trwałe i wytrzymałe na czynniki zewnętrzne. W sklepach są wykorzystywane m. in. jako kosz na ubrania, zabawki i wiele innych akcesoriów.

Jakie elementy druciane produkujemy?

Z drutu wykonanego np. ze stali węglowej przy użyciu profesjonalnych maszyn możemy wykonać różne warianty jednego produktu. W swojej ofercie posiadamy między innymi elementy druciane takie jak, kosze, półki, przegrody, zawieszki sklepowe i inne. Dzięki ciągłemu powiększaniu parku maszynowego rośnie nasza możliwość do wykonywania nowych i skomplikowanych wyrobów.

Gięcie drutu

Oferujemy usługi w zakresie obróbki drutu (cięcie, gięcie, spawanie). Posiadamy maszyny CNC – giętarki 2D i 3D o najwyższej wydajności i powtarzalności na rynku. Średnice giętego drutu mogą wynosić od 2 do 10 mm. Główne materiały, które możemy wykorzystać do gięcia drutu to produkty wykonane ze stali węglowej i stali nierdzewnej, a także elementów ocynkowanych. Wszystkie dane techniczne ustalamy indywidualnie. Usługę gięcia prętów można wykorzystać w zależności od zamierzonych oczekiwań.

powlekanie polietylenem

Pokrywanie polietylenem

Pokrywanie polietylenem nazywane również malowaniem fluidyzacyjnym lub fluidyzacją jest alternatywą do malowania proszkowego. Proces ten odbywa się we fluidyzatorze dzięki powstaniu złoża fluidalnego (drobnych cząstek ciała stałego w strumieniu gazu poruszającego się z dołu do góry). Produkty dzięki zanurzeniu w proszku uzyskują równomierną powłokę, a pokrywa polietylenowa jest elastyczna i gładka.

polka druciana szara

Półki stalowe plastyfikowane – cechy produktu

Półki stalowe plastyfikowane uzyskiwane są poprzez proces fluidyzacji. Dzięki dokładnemu pokryciu każdego milimetru drutu polietylenem półki są wytrzymałe na czynniki zewnętrzne i trwałe. Dokładne oczyszczenie i wytrawienie półki bezpośrednio przed procesem malowania fluidyzacyjnego pozwala otrzymać gładką i bardzo dobrze przylegającą powłokę do materiału.

Druciana półka do szaf chłodniczych

Półki do szaf chłodniczych mogą być wykonane ze stali plastyfikowanej lub stali nierdzewnej. Najczęściej wybierany jest ten pierwszy wariant z uwagi na właściwości powłoki z plastyfikatu. Wyróżnia się ona niezwykłą trwałością i bardzo dobrze zapobiega korozji drucianej półki.

Monoblok chłodniczy zasada działania układu

Wszystkie elementy w systemie chłodzącym odpowiadają za pracę urządzenia i jego wydajność. To jak są montowane i jaką mają specyfikację. Niektóre urządzenia chłodnicze wymagają szczególnych rozwiązań. Wysoka wydajność chłodnicza jest możliwa dzięki dobrze dobranym parametrom każdego z komponentów.

Zawieszki i haczyki metalowe producent

Haczyki sklepowe są tak uniwersalne, że nie powinna Nas zdziwić ich wszechobecna dostępność. Sklepy z różnym asortymentem wykorzystują z powodzeniem haki z drutu do ekspozycji swoich produktów już od dłuższego czasu. Jest to spowodowane ich wygodą i funkcjonalnością oraz możliwością szybkiej modyfikacji ekspozycji. Dodatkowo występowanie dużej ilości rodzajów powoduje, że można na nich zawiesić różne produkty. Powoduje to fakt, iż zawieszki i haki są często wykorzystywane np. w branży odzieżowej.

Monoblok chłodniczy R290 – neutralny gaz

Gaz R290 posiada współczynnik GWP (ang. Global Warming Potential) na poziomie 3. Jest to jeden z wyznaczników, który mówi o potencjale tworzenia efektu cieplarnianego. Wszystkie gazy, których współczynnik GWP wynosi mniej niż 7, jest uznawany za niski i ma miano naturalnego. W każdej wersji monobloku od SHELMO jest użyty właśnie propan R290.

Powlekanie fluidyzacyjne – przebieg procesu

Zaczynamy od przygotowania powierzchni produktu przed malowaniem. W naszym przypadku jest to półka druciana. Przygotowanie i oczyszczenie odpowiednio metalowych powierzchni tworzywa jest bardzo ważne. Pozbywamy się w ten sposób wszystkich opiłków czy kurzu, które mogłyby w procesie negatywnie wpływać na nałożoną powłokę. Pozwala to mieć pewność, że przedmiot, który poddajemy procesu malowania jest czysty i gotowy na kolejne etapy.

Wyroby z drutu producent – dla kogo produkujemy?

Zarówno producenci, sklepy, jak i hurtownie znajdą produkty, które mogą zastosować u siebie. Półki druciane bądź kosze można zastosować w lodówkach, ale również w meblach oraz garderobach na wymiar. Dla przykładu zawieszki sklepowe mogą pomóc zarówno producentom i pośrednikom zajmującym się kompleksowym wyposażeniem sklepów.

Przegrody do półek a poprawa ekspozycji towaru

Przegrody mogą pomóc wykorzystać przestrzeń do przechowywania w stu procentach. Czasami nie chcemy, aby jedna półka mieściła kilka kategorii produktu, więc rezygnujemy z tego i tym samym marnujemy dostępne miejsce. Wystarczy użyć wtedy przegrody, aby oddzielić od siebie różne produkty. Tym samym dzięki funkcjonalnemu wyposażeniu sklepu pomieścimy więcej asortymentu na tej samej powierzchni.

Półki z drutu i ich wpływ na obieg powietrza w urządzeniu

Półka z drutu ma zupełnie inną budowę niż półka szklana, szereg prętów ułożonych równolegle i prostopadle do siebie. Elementy z drutu ułożone ze sobą w taki sposób tworzą wolną przestrzeń, która umożliwia lepszy przepływ powietrza. Dzięki przerwom pomiędzy prętami półki z drutu zapewniają lepszą cyrkulację powietrza, co odpowiada za równomierne chłodzenie produktów.

Malowanie fluidyzacyjne – zalety procesu

Fluidyzacja z punktu widzenia chemicznego proces ten polega na powstawaniu zawiesiny, którą nazywamy złożem fluidalnym – czyli drobnych cząstek ciała stałego w strumieniu gazu poruszającego się z dołu do góry. Zjawisko to można wykorzystać w celu pokrywania – nanoszenia powłoki na różnorodne przedmioty, w SHELMO poddajemy fluidyzacji półki druciane. Przy malowaniu metodą fluidyzacyjną niezależnie od chropowatości podłoża uzyskujemy lśniącą, gładką i bardzo estetyczną powierzchnię.