Potrzebujesz szybkiej wyceny?

Baza wiedzy

Najnowsze materiały

Monoblok chłodniczy zasada działania układu

Wszystkie elementy w systemie chłodzącym odpowiadają za pracę urządzenia i jego wydajność. To jak są montowane i jaką mają specyfikację. Niektóre urządzenia chłodnicze wymagają szczególnych rozwiązań. Wysoka wydajność chłodnicza jest możliwa dzięki dobrze dobranym parametrom każdego z komponentów.

Zawieszki i haczyki metalowe producent

Haczyki sklepowe są tak uniwersalne, że nie powinna Nas zdziwić ich wszechobecna dostępność. Sklepy z różnym asortymentem wykorzystują z powodzeniem haki z drutu do ekspozycji swoich produktów już od dłuższego czasu. Jest to spowodowane ich wygodą i funkcjonalnością oraz możliwością szybkiej modyfikacji ekspozycji. Dodatkowo występowanie dużej ilości rodzajów powoduje, że można na nich zawiesić różne produkty. Powoduje to fakt, iż zawieszki i haki są często wykorzystywane np. w branży odzieżowej.

Monoblok chłodniczy R290 – neutralny gaz

Gaz R290 posiada współczynnik GWP (ang. Global Warming Potential) na poziomie 3. Jest to jeden z wyznaczników, który mówi o potencjale tworzenia efektu cieplarnianego. Wszystkie gazy, których współczynnik GWP wynosi mniej niż 7, jest uznawany za niski i ma miano naturalnego. W każdej wersji monobloku od SHELMO jest użyty właśnie propan R290.

Powlekanie fluidyzacyjne – przebieg procesu

Zaczynamy od przygotowania powierzchni produktu przed malowaniem. W naszym przypadku jest to półka druciana. Przygotowanie i oczyszczenie odpowiednio metalowych powierzchni tworzywa jest bardzo ważne. Pozbywamy się w ten sposób wszystkich opiłków czy kurzu, które mogłyby w procesie negatywnie wpływać na nałożoną powłokę. Pozwala to mieć pewność, że przedmiot, który poddajemy procesu malowania jest czysty i gotowy na kolejne etapy.

Wyroby z drutu producent – dla kogo produkujemy?

Zarówno producenci, sklepy, jak i hurtownie znajdą produkty, które mogą zastosować u siebie. Półki druciane bądź kosze można zastosować w lodówkach, ale również w meblach oraz garderobach na wymiar. Dla przykładu zawieszki sklepowe mogą pomóc zarówno producentom i pośrednikom zajmującym się kompleksowym wyposażeniem sklepów.

Przegrody do półek a poprawa ekspozycji towaru

Przegrody mogą pomóc wykorzystać przestrzeń do przechowywania w stu procentach. Czasami nie chcemy, aby jedna półka mieściła kilka kategorii produktu, więc rezygnujemy z tego i tym samym marnujemy dostępne miejsce. Wystarczy użyć wtedy przegrody, aby oddzielić od siebie różne produkty. Tym samym dzięki funkcjonalnemu wyposażeniu sklepu pomieścimy więcej asortymentu na tej samej powierzchni.

Półki z drutu i ich wpływ na obieg powietrza w urządzeniu

Półka z drutu ma zupełnie inną budowę niż półka szklana, szereg prętów ułożonych równolegle i prostopadle do siebie. Elementy z drutu ułożone ze sobą w taki sposób tworzą wolną przestrzeń, która umożliwia lepszy przepływ powietrza. Dzięki przerwom pomiędzy prętami półki z drutu zapewniają lepszą cyrkulację powietrza, co odpowiada za równomierne chłodzenie produktów.

Malowanie fluidyzacyjne – zalety procesu

Fluidyzacja z punktu widzenia chemicznego proces ten polega na powstawaniu zawiesiny, którą nazywamy złożem fluidalnym – czyli drobnych cząstek ciała stałego w strumieniu gazu poruszającego się z dołu do góry. Zjawisko to można wykorzystać w celu pokrywania – nanoszenia powłoki na różnorodne przedmioty, w SHELMO poddajemy fluidyzacji półki druciane. Przy malowaniu metodą fluidyzacyjną niezależnie od chropowatości podłoża uzyskujemy lśniącą, gładką i bardzo estetyczną powierzchnię.

Monobloki do stołów chłodniczych uwielbiane i znienawidzone

Stworzenie układu chłodniczego wbrew pozorom może przysporzyć wiele trudności. Należy mieć szereg komponentów do złożenia układu, jak i kompetentne osoby, które wiedzą jak to zrobić. Codziennie z brakiem wykwalifikowanych pracowników spotyka się duża ilość producentów urządzeń chłodniczych na świecie. Na taką sytuację rynkową składa się wiele czynników.

Barierka do regału – najważniejsze informacje

Patrząc na większość półek w sklepie, na których znajdują się produkty nie zastanawiamy się nad konstrukcją regałów. Większość sklepów zaopatrując się w wyposażenie musi dobrze przemyśleć tę kwestię, aby wybór był jak najlepszy i jak najbardziej dostosowany zarówno do sprzedawanego produktu jak i do grupy klientów.

Półka druciana producent – Jak to robimy?

Każdy kiedyś słyszał o programach telewizyjnych typu „Jak to jest zrobione?”. Nie bez powodu te kategorie cieszą się tak dużym powodzeniem wśród ludzi. Na pewno większość z Nas miała chociaż raz sytuację, w której zobaczyła jakieś urządzenie lub przedmiot w sklepie i zadała sobie pytanie: jak się to produkuje. Wynika to poniekąd z natury człowieka, jako osoby która jest ciekawa świata i wszystkiego co go otacza. Dlatego też chcemy przedstawić jak to robimy.

polka zeberkowa

Półki druciane – zastosowanie w gastronomii

Do przechowywania produktów, które wymagają odpowiedniej temperatury tradycyjna lodówka i zwykłe szklane półki mogą nie wystarczyć. Lodówki, które zazwyczaj kupujemy do domu nie posiadają wystarczającej ilości półek i wystarczającej przestrzeni wewnątrz urządzenia. Dla branży gastronomiczno-hotelarskiej czy sklepów spożywczych te wymagania są zdecydowanie wyższe i  urządzenia muszą być odpowiednie do przechowywania dużej ilości produktów.