Potrzebujesz szybkiej wyceny?

Dlaczego fluidyzacja a nie malowanie proszkowe?

16 września 2022

Dlaczego fluidyzacja a nie malowanie proszkowe?

Proces fluidyzacji a malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe polega na nakładaniu farb proszkowych na powierzchnię, najczęściej metalowe, za pomocą pola elektrostatycznego. Główną zaletą malowania proszkowego jest wydajność i łatwość malowania. Pozwala nam to osiągnąć cienką, gładką warstwę nałożonej farby na przedmiot. Z tego względu malowanie proszkowe wymaga precyzji.

Gładka powłoka pokrywanego przedmiotu

Przy malowaniu metodą fluidyzacyjną niezależnie od chropowatości podłoża uzyskujemy lśniącą, gładką i bardzo estetyczną powierzchnię. Co nie zawsze się udaje w przypadku używania farb proszkowych. Przygotowanie powierzchni do malowania proszkowego jest długie, a powierzchnia musi być wręcz idealna. Często jeśli popełnimy jakiś najmniejszy błąd – ustawimy złą temperaturę, pomieszamy farby lub niewystarczająco dobrze wyczyścimy powierzchnię, skutkuje to odpryskiwaniem czy zagłębieniami.

Ochrona przed uszkodzeniami zewnętrznymi

Czym tak naprawdę różnią się obie metody i jak wybrać lepszą? Malowanie proszkowe nie daje aż tak dobrze odpornej powłoki w zakresie odporności na korozję. Często możemy się spotkać z pękaniem, matowieniem czy chropowatością powłoki. Przykładem mogą być tutaj półki używane w gastronomii. Lakierowanie proszkowe daje powłokę, która bardzo łatwo odpryskuje od materiału, pojawiają się pęcherzyki powietrza np. jak położymy jakieś naczynie zbyt gwałtownie. W takiej sytuacji lepiej sprawdzi się powłoka fluidyzacyjna, która przy wszystkich z elementów zachowuje się jak plastik. Można powiedzieć, że są to półki w postaci metalowego szkieletu, ale posiadające własności półek plastikowych.

powlekanie polietylenem

Jeśli chcesz dowiedzieć się o cenie i i szczegółach malowania fluidyzacyjnego.

Kliknij i odbierz szybką wycenę.

Grubość powłoki

Dzięki technologii malowania fluidyzacyjnego grubości powłok zawierają się w przedziale od 0,25 mm -1 mm, co odpowiada za wysoką elastycznością powłoki i dzięki temu powstaje trwałość oraz ochrona przed zarysowaniami. Natomiast malowanie proszkowe daje nam jedynie możliwość cienkiego pokrycia elementów stalowych. Cieńsze powłoki niestety są mniej wytrzymałe na warunki atmosferyczne.

Wykorzystanie farby proszkowej

Wykorzystanie farby w proszku podczas tych dwóch etapów także jest inne. Farby podczas malowania proszkowego są rozpylane, a podczas fluidyzacji zanurzamy cały produkt w jednym czasie – dzięki temu uzyskujemy jednolitą grubość powłoki. Proszek idealnie stapia się z materiałem podczas procesu fluidyzacji.

Fluidyzacja oferta

Zalet procesu malowania fluidyzacyjnego jest wiele. Fluidyzacja umożliwia pokrycie każdego detalu przy użyciu farby proszkowej. W SHELMO dokładamy wszelkich starań, aby produkty i usługi zawsze były wykonywane na najwyższym poziomie. Wszystkie informacje dostępne w zakładce Fluidyzacja

Kontakt z nami

Sprawny kontakt z producentem jest szczególnie ważny, aby dostosować produkty i usługi. Pozwala to na odpowiedni dobór produktu ze względu na technologie oraz preferencje. Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz Szybkiej wyceny.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o cenie i i szczegółach malowania fluidyzacyjnego.

Kliknij i odbierz szybką wycenę.