Jeśli chcesz dowiedzieć się o cenie i szczegółach malowania fluidyzacyjnego.
Kliknij i odbierz szybką wycenę.
Malowanie proszkowe polega na nakładaniu farb proszkowych na powierzchnię, najczęściej metalowe, za pomocą pola elektrostatycznego. Główną zaletą malowania proszkowego jest wydajność i łatwość malowania. Pozwala nam to osiągnąć cienką, gładką warstwę nałożonej farby na przedmiot. Z tego względu malowanie proszkowe wymaga precyzji.
Przy malowaniu metodą fluidyzacyjną niezależnie od chropowatości podłoża uzyskujemy lśniącą, gładką i bardzo estetyczną powierzchnię. Co nie zawsze się udaje w przypadku używania farb proszkowych. Przygotowanie powierzchni do malowania proszkowego jest długie, a powierzchnia musi być wręcz idealna. Często jeśli popełnimy jakiś najmniejszy błąd – ustawimy złą temperaturę, pomieszamy farby lub niewystarczająco dobrze wyczyścimy powierzchnię, skutkuje to odpryskiwaniem czy zagłębieniami.
Czym tak naprawdę różnią się obie metody i jak wybrać lepszą? Malowanie proszkowe nie daje aż tak dobrze odpornej powłoki w zakresie odporności na korozję. Często możemy się spotkać z pękaniem, matowieniem czy chropowatością powłoki. Przykładem mogą być tutaj półki używane w gastronomii. Lakierowanie proszkowe daje powłokę, która bardzo łatwo odpryskuje od materiału, pojawiają się pęcherzyki powietrza np. jak położymy jakieś naczynie zbyt gwałtownie. W takiej sytuacji lepiej sprawdzi się powłoka fluidyzacyjna, która przy wszystkich z elementów zachowuje się jak plastik. Można powiedzieć, że są to półki w postaci metalowego szkieletu, ale posiadające własności półek plastikowych.
Jeśli chcesz dowiedzieć się o cenie i i szczegółach malowania fluidyzacyjnego.
Kliknij i odbierz szybką wycenę.
Dzięki technologii malowania fluidyzacyjnego grubości powłok zawierają się w przedziale od 0,25 mm -1 mm, co odpowiada za wysoką elastycznością powłoki i dzięki temu powstaje trwałość oraz ochrona przed zarysowaniami. Natomiast malowanie proszkowe daje nam jedynie możliwość cienkiego pokrycia elementów stalowych. Cieńsze powłoki niestety są mniej wytrzymałe na warunki atmosferyczne.
Wykorzystanie farby w proszku podczas tych dwóch etapów także jest inne. Farby podczas malowania proszkowego są rozpylane, a podczas fluidyzacji zanurzamy cały produkt w jednym czasie – dzięki temu uzyskujemy jednolitą grubość powłoki. Proszek idealnie stapia się z materiałem podczas procesu fluidyzacji.
Zalet procesu malowania fluidyzacyjnego jest wiele. Fluidyzacja umożliwia pokrycie każdego detalu przy użyciu farby proszkowej. W SHELMO dokładamy wszelkich starań, aby produkty i usługi zawsze były wykonywane na najwyższym poziomie. Wszystkie informacje dostępne w zakładce Fluidyzacja
Sprawny kontakt z producentem jest szczególnie ważny, aby dostosować produkty i usługi. Pozwala to na odpowiedni dobór produktu ze względu na technologie oraz preferencje. Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz Szybkiej wyceny.
Jeśli chcesz dowiedzieć się o cenie i i szczegółach malowania fluidyzacyjnego.
Kliknij i odbierz szybką wycenę.
Copyrights © 2021 Shelmo.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Wizualion.pl Realizacja Woj.Tech Solutions 2021