Potrzebujesz szybkiej wyceny?
malowanie fluidyzacyjne
OFERUJEMY

Malowanie
fluidyzacyjne

Malowanie fluidyzacyjne (noszące nazwę napylania elektrostatycznego) jest procesem, który polega na zanurzeniu w proszku wcześniej podgrzanego metalu. Metalowe elementy zamaczane są w pojemniku wypełnionym fluidyzowanym proszku, który przylega do metalowej powłoki. Cząstki proszku przyklejają się do gorących powierzchni podczas pokrywania. Dzięki wysokiej temperaturze cząstki te topią się i tworzą specjalną powłokę. Użycie farby proszkowej sprawia, że pomalowane elementy są estetyczne oraz niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Skontaktuj się z nami i sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.
fluidyzacja
powlekanie fluidyzacyjne
Zobacz jak wygląda proces
pokrywania metalowej powierzchni

Malowanie fluidyzacyjne to wieloetapowy proces nakładania farby na

metalowe powierzchnie. Zobacz, jak wyglądają poszczególne etapy nakładania farby.

Etapy malowania fluidyzacyjnego
- krok po kroku:

MYCIE

Mycie jest to konieczny element rozpoczynający proces malowania metalowej powłoki przy użyciu proszku. Mycie oczyszcza metalowy przedmiot z ewentualnych zabrudzeń, kurzu czy pyłków powstałych podczas obróbki.

PRZYGOTOWANIE

Przygotowywanie powierzchni do pokrywania fluidyzacyjnego - metalowe elementy należy odpowiednio odtłuścić przed malowaniem za pomocą proszku.

SUSZENIE ELEMENTÓW

Suszenie elementów - osuszenie drutu pozwala wyeliminować problemy związane z przyczepnością farby do powłoki.

PODGRZEWANIE

Podgrzewanie - dzięki temu nakładany proszek ładnie się rozprowadza, tym samym zapewniając stuprocentowe pokrywanie drutu farbą. Element taki trafia do pieca nagrzanego do 350 stopni, a samo podgrzewanie trwa do kilku minut.

FLUIDYZACJA

Fluidyzacyjna metoda nakładania farb - cząstki proszku topią się na gorącej powierzchni metalowego elementu, tworząc powłokę.

WYGRZEWANIE

Wygrzewanie - dzięki temu malowane powłoki równomiernie układają się na metalowym elemencie (elementy takie trafiają do pieca nagrzanego do 250 stopni).

CHŁODZENIE

Chłodzenie pomalowanych elementów - dzięki temu pomalowane elementy wysychają, a sama powierzchnia staje się twardsza.

KONTROLA TECHNICZNA

Kontrola techniczna - tutaj oceniany jest pomalowany element metodą proszkową. Pod uwagę bierzemy zarówno sposób nałożenia farb, jak i brak innych ewentualnych niedoskonałości.

powlekanie polietylenem
pokrywa z polietylenu
Dostępne kolory farby:

Proszek i farba stosowane przez naszą firmę do malowania proszkowego dostępne są w różnych

odcieniach. Dzięki temu poszczególne elementy dostępne są w wielu wariantach. Malujemy je na

przykład: w kolorze białym, szarym oraz czarnym.

Fluidyzacja:
szukasz produktu
pomalowanego przy
użyciu tej metody?

Nasza firma oferuje wysokiej jakości metalowe produkty. Pracujemy na najlepszych certyfikowanych maszynach. Produkty, które od nas dostaniesz wyróżniają się nie tylko wysoką jakością, ale i estetyką. Z naszej strony dokładamy wszelkich starań, aby wytwarzane przez nas produkty były nie tylko ładne, ale i funkcjonalne, a Ty – w pełni zadowolony ze swoich zakupów.

Skorzystaj z naszej oferty
produktów pokrywanych
przy użyciu malowania elektrostatycznego

Dostrzegasz brak dostawców, którzy mogą spełnić Twoje oczekiwania? Zobacz, co znajduje się w naszej ofercie. Sprawdź wszystkie widoczne kategorie, znajdź przedmiot, który Cię interesuje, określ jego wymiary i napisz do nas w celu ustalenia szczegółów.

 

Masz pytania? Koniecznie zajrzyj do sekcji kontakt.

Masz pytania na temat malowania fluidyzacyjnego?

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e mail albo skorzystaj bezpośrednio z wygodnego formularza kontaktowego. Nasi doradcy z przyjemnością odpowiedzą na każde nurtujące Cię pytania. Zapraszamy do rozmowy z naszym pracownikiem.

Skontaktuj się z nami i sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.