Potrzebujesz szybkiej wyceny?

Monoblok chłodniczy R290 – neutralny gaz

Jeśli chcesz dowiedzieć się o cenie i dostępnych modelach monobloków lub masz pytania odnośnie gotowych układów chłodniczych.

 

Kliknij i Napisz do nas.

Sprawdź też:
30 sierpnia 2021

Monoblok chłodniczy R290 – neutralny gaz

Dlaczego propan R290?

W 2014 r. weszło w życie rozporządzenie dotyczące czynników chłodniczych z grupy nazwanej f-gazy. Było to spowodowane głównie w celu zatrzymania zachodzących zmian klimatycznych. W tym przypadku było to zmniejszenie emisji CO2. Bardzo ograniczyło to stosowanie wtedy używanych czynników chłodniczych na rynku chłodniczym, przestały być one najlepszym wyborem z możliwych. Poprzez poszukiwanie nowych rozwiązań bardzo popularny stał się propan.

Naturalny czynnik chłodniczy R290

Gaz R290 posiada współczynnik GWP (ang. Global Warming Potential) na poziomie 3. Jest to jeden z wyznaczników, który mówi o potencjale tworzenia efektu cieplarnianego. Wszystkie gazy, których współczynnik GWP wynosi mniej niż 7, jest uznawany za niski i ma miano naturalnego. W każdej wersji monobloku od SHELMO jest użyty właśnie propan R290.

Norma PN - EN 378

Najważniejsza norma w przypadku stosowania gazu R290 jako czynnika chłodniczego to PN -EN 378. Norma PN -EN 378, mówi, że urządzenia chłodnicze o napełnieniu poniżej 150 gram można użytkować gdziekolwiek. Ograniczenia te dotyczą jedynie urządzeń znajdujących się w strefie ciągłego przebywania ludzi.

Naturalny czynnik chłodniczy R290 jest w każdym układzie typu monoblok. Zawartość czynnika w monoblokach chłodniczych nie przekracza 150g. Chłodzenie gazem R290 zapewnia bezpieczeństwo w użytkowaniu monobloku i urządzenia, w którym został zamontowany. Dzięki instalacji centralnej układ chłodniczy jest wydajny i umożliwia to sposób lepszego obiegu powietrza.

Wszystkie informacje o monoblokach dostępne tutaj – MONOBLOKI

 

Masz pytania odnośnie naszych monobloków? Możesz wypełnić formularz i zadać dowolne pytanie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o cenie i dostępnych modelach monobloków lub masz pytania odnośnie gotowych układów chłodniczych.

 

Kliknij i Napisz do nas.