Potrzebujesz szybkiej wyceny?

Monobloki do stołów chłodniczych uwielbiane i znienawidzone

Jeśli chcesz dowiedzieć się o cenie i dostępnych modelach monobloków lub masz pytania odnośnie gotowych układów chłodniczych.

 

Kliknij i Napisz do nas.

Sprawdź też:

14 lipca 2021

Monobloki do stołów chłodniczych uwielbiane i znienawidzone

Stworzenie układu chłodniczego wbrew pozorom może przysporzyć wiele trudności. Należy mieć szereg komponentów do złożenia układu, jak i kompetentne osoby, które wiedzą jak to zrobić. Codziennie z brakiem wykwalifikowanych pracowników spotyka się duża ilość producentów urządzeń chłodniczych na świecie. Na taką sytuację rynkową składa się wiele czynników.

Podstawą kwestią jest mała liczba inżynierów chłodnictwa co do ilości stanowisk pracy, które są i będą wolne. Wśród młodych ludzi można zaobserwować tendencję do wyboru innych profesji i kształcenia się w odrębnych kierunkach niż chłodnictwo, przez co na rynku maleje ilość nowo pojawiających się specjalistów w tej dziedzinie. Większość ekspertów posiada staż pracy w przedziale od 30 do 50 lat, więc są to osoby, które za niedługo będą kończyły swoją karierę zawodową. Jest to drugi czynnik, który doprowadza do tego, że inżynier chłodnictwa staje się coraz mniej popularnym zawodem.

Serwis monobloku chłodniczego

Obraz przedstawionego problemu pokazuje dwa skrajne odczucia związane z monoblokami. Producenci je kochają, a serwisanci wręcz nienawidzą. Często kupując urządzenia chłodnicze obsługa posprzedażowa zostawia wiele do życzenia, a usługi serwisantów są kosztowne. Nie każdy producent posiada zespół serwisowy w każdym kraju. Za przykład może Nam posłużyć tak bardzo popularny obecnie Zanzibar oddalony od Nas o ponad 10 tys. km, gdzie dostęp do wyspecjalizowanego serwisu jest praktycznie niemożliwy. W przypadku urządzenia typu Monoblok ten problem jest rozwiązany – każdy może wymienić monoblok 1 do 1, zważywszy na łatwość montażu i demontażu całego systemu chłodniczego. Z drugiej strony jeśli zaistnieje taka potrzeba klient jest w stanie sam wymienić monoblok na nowy wystarczy tylko śrubokręt i dwie ręce.

Z powyższymi sytuacjami spotyka się coraz więcej firm produkujących urządzenia chłodnicze. W związku z tym coraz bardziej rosnącym i stających się powszechnymi potrzebom producentów, my jako firma SHELMO stworzyła gotowe a zarazem uniwersalne rozwiązanie. Sami się przekonajcie jakie zalety może mieć jeden średniej wielkości monoblok i ile może dać korzyści. Możemy usprawnić sposób przechowywania produktów wymagających odpowiedniej temperatury.

Monobloki chłodnicze - pozytywne aspekty

Monoblok chłodniczy jest to gotowy system chłodzenia typu „plug & play”, którego używanie niesie za sobą niezliczoną ilość korzyści. Są to produkty, które możemy zastosować w wielu rodzajach urządzeń – stół chłodniczy czy wpasować w komory chłodnicze – może być ścienny. Konsekwencją tego jest duża optymalizacja procesu produkcji, obniżenie kosztów produkcji, a co za tym wszystkim idzie wydajności Twojej firmy. Dzięki temu zostaje więcej czasu aby usprawnić inne aspekty w firmie, np. dział obsługi klienta. Pozwala to zachować elastyczność w tworzeniu nowych urządzeń, a jednocześnie niezwykle przyspiesza pracę – mamy jeden model do wszystkiego.

Wysokiej jakości systemy chłodnicze

Szybki montaż systemu w komorze chłodniczej?
A może nie chcesz już martwić się o magazynowanie dużej ilości komponentów?

Monoblok chłodniczy jest idealną odpowiedzią na te pytania. W momencie kiedy Sami musimy od podstaw złożyć układ chłodniczy wiąże się to z czasem, jaki trzeba na to poświęcić oraz posiadania dostatecznej wiedzy. Mając gotowe rozwiązanie, które tylko trzeba umieścić jako element w docelowym urządzeniu skracamy czas produkcji, a co się z tym wiąże – czas realizacji każdego zamówienia. Możesz zapomnieć już o sytuacji, w której martwiłeś się czy masz najwyższej jakości komponenty do złożenia układu chłodniczego, mamy monobloki, które zastąpią wszystkie te produkty.

Polskie produkty

Ostatnio częściej widzimy ten napis na coraz to większej ilości produktów, ale również jest to spowodowane tym, że coraz więcej ludzi zwraca uwagę na to gdzie i jak są produkowane towary. Jest to bardzo dobre zjawisko, ponieważ wspomagając polskich przedsiębiorców równocześnie wspomagamy polską gospodarkę. Oczywiście w kategorie te zalicza się również monoblok. Dodatkowo produkty spełniają wymagania ekologiczne, ponieważ do procesu chłodzenia używany jest gaz R290, który ma niemal zerowy wpływ na środowisko. Z tego też względu idealnie pasują tutaj stwierdzenia, iż monoblok chłodniczy od SHELMO jest najwyższej jakości produktem.

Logistyka

Kupując urządzenia czy gotowe produkty trzeba się zawsze zastanowić nad logistyką każdego z etapów zamówienia. W przypadku monobloków chłodniczych nie stanowią one żadnego problemu. Jesteśmy w stanie dostarczyć Nasze produkty w najdalsze zakątki świata. W czasach rozwiniętego transportu dostawa z drugiej strony świata nie przysparza aż takich trudności jak kiedyś. Dlatego mamy tą możliwość i możemy dostarczyć wszystko i wszędzie.

Razem z Nami zacznij rewolucję w Twojej firmie. Zamów gotowy monoblok z oferty lub skontaktuj się z ekspertem i wybierz monoblok dla Siebie, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb. Zakres personalizacji monobloku jest nieograniczony, w swojej ofercie posiadamy wiele modeli. Do wyboru dane techniczne m. in. zakres temperatur, moc sprężarki itd.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o cenie i dostępnych modelach monobloków lub masz pytania odnośnie gotowych układów chłodniczych.

 

Kliknij i Napisz do nas.