Potrzebujesz szybkiej wyceny?

Monoblok chłodniczy i oszczędność prądu

20 grudnia 2022

Monoblok chłodniczy i oszczędność prądu

Rosnące ceny energii elektrycznej skłaniają nas do zastanowienia się nad sposobem dysponowania dostępnej energii, a także ilości jej zużywania. Producenci urządzeń, nie tylko chłodniczych, muszą wyjść z inicjatywą do poszukiwania nowych rozwiązań.

Jedną z możliwości uzyskania mniejszego zużycia prądu przez monoblok chłodniczy jest zastosowanie sprężarki inwerterowej. Na początek przypomnijmy, za co odpowiada sprężarka w układzie.

Działanie sprężarki w układzie chłodniczym

Sprężarka jest głównym elementem składowym układu chłodniczego. Jej zadaniem jest zasysanie pary czynnika chłodniczego o niskim ciśnieniu oraz niskiej temperaturze i sprężanie jej do wysokiego ciśnienia i  do wysokiej temperatury.  Gorący gaz po opuszczeniu sprężarki trafia na skraplacz, gdzie oddaje ciepło.

Możliwość zastosowania sprężarki inwerterowej

Samo zastosowanie sprężarki inwerterowej może zredukować zużycie prądu całego urządzenia chłodniczego aż do 33%. Dodatkowo użycie komponentów najwyższej jakości i trwałości sprawia, że monoblok chłodniczy działa bez zarzutu. Komponenty wysokiej wytrzymałości wspomagają zużycie mniejszej ilości prądu w perspektywie czasu użytkowania.

Monoblok chłodniczy - indywidualny model

Oprócz monobloków do urządzeń chłodniczych, takich jak: stoły chłodnicze, szafy, witryny chłodnicze oraz maszyny vendingowe, posiadamy w ofercie możliwość produkcji indywidualnych projektów. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom producentów urządzeń chłodniczych, udostępniamy możliwość „szycia na miarę” personalizowanych układów chłodniczych.

Więcej informacji

Monoblok jest idealnym rozwiązaniem w branży produkcyjnej urządzeń chłodniczych. Występowanie kilku modeli monobloków pozwala na ich odpowiedni wybór i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Konsekwencją tego jest fakt, iż znajduje on zastosowanie w coraz większej ilości urządzeń.

Kategorie monobloków chłodniczych dostępne w naszej ofercie zobaczysz tutaj – Monobloki SHELMO.

Dostępność oferty

Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi w celu zapytania o monobloki chłodnicze i ich modele. Chętnie opowiedzą na wysłane wiadomości i przedstawią możliwe rozwiązania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o cenie i dostępnych modelach monobloków.

Kliknij i odbierz szybką wycenę.