Potrzebujesz szybkiej wyceny?

Półka druciana producent - Jak to robimy?

Jeżeli jesteś zainteresowany zamówieniem półek drucianych, skontaktuj się z nami. Dzięki sprawnej obsłudze i własnej linii produkcyjnej oferujemy szybkie terminy realizacji.

Kliknij i wypełnij formularz.

Sprawdź też:

30 czerwca 2021

Półka druciana producent – Jak to robimy?

Każdy kiedyś słyszał o programach telewizyjnych typu „Jak to jest zrobione?”. Nie bez powodu te kategorie cieszą się tak dużym powodzeniem wśród ludzi. 

Na pewno większość z Nas miała chociaż raz sytuację, w której zobaczyła jakieś urządzenie lub przedmiot w sklepie i zadała sobie pytanie: jak się to produkuje. Wynika to poniekąd z natury człowieka, jako osoby która jest ciekawa świata i wszystkiego co go otacza. Dlatego też chcemy przedstawić jak to robimy. Praktyczne etapy realizacji produkcji półek drucianych krok po kroku.

Półki druciane niezależnie od tego jakiej są wielkości, jaki mają kształt są produkowane w ten sam sposób. Różni się jedynie materiał z jakiego mogą być wykonane i późniejsza obróbka, np. plastyfikacja.

Cały proces wykonujemy od początku do końca. Dlatego też możemy sobie pozwolić na to, aby Nasza oferta była tak zróżnicowana, a cena atrakcyjna. 

 Pozwala Nam to wykonać niezliczone ilości projektów półek drucianych, różniących się materiałem, wymiarami, kolorem, odległością między prętami, a także kształtem. Tak aby dopasować półki do wnętrza urządzenia i ułatwić sposób przechowywania różnych produktów. Dzięki temu Sam możesz wybrać projekt zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Każda półka druciana może być inna.

Uzgodnienie specyfikacji produktu

Wszystko zaczyna się od pomysłu oraz indywidualnych potrzeb. Po zastanowieniu jaki materiał Nam odpowiada, możemy przejść do tworzenia projektu, jeśli jeszcze go nie ma.

Etap uzgodnień jest tak naprawdę kluczowy, dzięki temu możemy zminimalizować ryzyko popełnienia błędów w konstrukcji. Wybieramy wysokość, materiał, zwracamy uwagę na wnętrza w jakich ma być umieszczona półka druciana. Tak aby półka była idealnie dopracowana.

Przygotowanie drutu

Drut zawsze na początku jest w dużych zwojach. Żeby zacząć, bierzemy projekt do ręki i sprawdzamy jakie długości elementów drucianych będą potrzebne do wykonania półek i odpowiednio są one cięte.

Zagięcie drutu zewnętrznego

Możemy nazwać to swego rodzaju ramą lub podstawą każdej półki. Stworzeniem kształtu w jakim będą półki druciane. Zazwyczaj jest to prostokąt lub kwadrat. Jednak na tym etapie jeszcze nie uzyskujemy pełnego kwadratu. Przerywa je w jednym miejscu odstęp, który musimy razem połączyć.

Zgrzanie zewnętrznej ramy

Wygięte elementy druciane w odpowiedni kształt łączymy zgrzewem w jednym miejscu. Tworząc w ten sposób ramkę półki. Jest to ten etap, w której już możemy dostrzec zarys przyszłej półki drucianej.

Dodawanie głównych drutów wewnętrznych

Są to tzw. druty pomocnicze, których w niektórych modelach np. małych wąskich półkach może nie być. W takim standardowym kształcie prostokąta, taki drut jest na środku półki i będzie on służył jako podparcie dla całej konstrukcji półki. Maksymalnie może być ich kilka, w zależności od wielkości i ilości drutów jakie mają się znajdować poziomo na nich.

Zgrzewanie cieńszych drutów do ramy

Na tym etapie kończy się produkcja półki. Cienki pręty są dogrzewane do wcześniej zrobionego kształtu. To na nich bezpośrednio będą układane produkty w regale czy szafie chłodniczej. Jest to górna część półki.

Dopracowywanie produktu

Raczej nie zdarzyło się jeszcze tak aby ten etap był pomijany, zawsze poprawiamy detale, aby końcowo produkt był idealny. Jeśli w projekcie są jakieś dodatkowe elementy, np. boki wykonane z drutu, to są one wyginane i robione na tym etapie. Tak aby tworzyły jedną całość, płynnie przechodząc pomiędzy półką a bokiem.

Dodatkowe działania

Jeśli wykonujemy półkę ze stali czarnej pojawia Nam się jeszcze jeden krok. Całą półkę pokrywamy powłoką (plastyfikatem), dzięki której produkt jest zabezpieczony i bardziej odporny na czynniki zewnętrzne. Dodatkowo półka wtedy otrzymują nowy kolor.

Prawidłowe warunki przechowywania

Ukończona półka, aż do momentu przeprowadzania procesu logistycznego do klienta, jest odpowiednio magazynowana. Bezpieczne warunki zapewniają utrzymanie jakości i brak ubytków w plastyfikacie.

Półki druciane - wariant metalowy czy plastyfikowany?

W naszej firmie półki druciane znajdziesz w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to półki wykonane ze stali nierdzewnej. Bądź druga alternatywa – półki ze stali czarnej plastyfikowanej, której kolor możesz wybrać sam z aktualnie dostępnych. Wybór materiału zależy głównie od tego czego szukasz. Półka metalowa jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości (bez obaw możemy nawet włożyć półki do zmywarki). Jedynym ogranicznikiem w tym przypadku może być rozmiar.

polka druciana
polka druciana producent
półka druciana sklepowa
półka druciana do regału

Jakość produkcji - półka druciana

Z pozoru wydaję się, że wyprodukowanie czegoś jest względnie proste. Dbając o jakość produktu, należy zacząć już na samym początku wykonywać dokładnie każdy krok. Dlatego My jako producent i firma SHELMO staramy się, aby cały proces realizacji Twojego zamówienia był pod kontrolą i dopracowany w każdym calu.

Wybierz produkty

W Naszej ofercie masz możliwość wyboru indywidualnej specyfikacji. Ustaw opcje przeglądania i kategorie akcesoriów z drutu odpowiadające Twoim preferencjom. Zgodnie z możliwościami produkcyjnymi, możesz wybrać kategorie produktów, która ci odpowiada. Jesteśmy w stanie zrealizować większość projektów. Cena ustalana indywidualnie w zależności od projektu.

Jeżeli jesteś zainteresowany zamówieniem półek drucianych, skontaktuj się z nami. Dzięki sprawnej obsłudze i własnej linii produkcyjnej oferujemy szybkie terminy realizacji.

Kliknij i wypełnij formularz.