Potrzebujesz szybkiej wyceny?

Półki druciane – zastosowanie w gastronomii

polka zeberkowa

Jeżeli jesteś zainteresowany zamówieniem półek drucianych, skontaktuj się z nami. Dzięki sprawnej obsłudze i własnej linii produkcyjnej oferujemy szybkie terminy realizacji.

Kliknij i wypełnij formularz.

30 czerwca 2021

Półki druciane – zastosowanie w gastronomii

Do przechowywania produktów, które wymagają odpowiedniej temperatury tradycyjna lodówka i zwykłe szklane półki mogą nie wystarczyć. Lodówki, które zazwyczaj kupujemy do domowej kuchni nie posiadają wystarczającej ilości półek i przestrzeni wewnątrz.

Dla branży gastronomiczno-hotelarskiej czy sklepów spożywczych te wymagania są zdecydowanie wyższe i urządzenia muszą być odpowiednie do przechowywania dużej ilości produktów. 

W branży gastronomicznej jest potrzebna większa ilość półek

i możliwość modyfikacji całej wystawy.

Regał, stół chłodniczy

Wymienione powyżej urządzenia będą odpowiednie dla branży gastronomiczno-hotelarskiej, a także do sklepów. Głównym celem tych urządzeń jest zachowanie produktu jak najdłużej świeżym oraz zapobieganie psuciu się żywności. Dodatkowo urządzenia chłodnicze usprawniają przechowywanie produktów i pomagają w ich ekspozycji

Jest to bardzo ważne aby dobrać urządzenie w zależności od przechowywanych produktów i preferencji.

Urządzenie chłodnicze

Przy wyborze urządzenia powinniśmy zwracać uwagę na szereg składowych czynników np. jaki system chłodniczy wybrać, jakie będą Nam potrzebne filtry oraz ilość półek, materiał i cena. Samemu możemy zadecydować jak będzie wyglądała Nasza wystawa, aby cieszyła oko klientów. Przy urządzeniach z przeszklonymi drzwiami od razu widzimy co znajduję się w środku, dzięki temu możemy oszczędzić energię i czas, na szukaniu gdzie i co się znajduję. A półka druciana pomoże, aby produkty były ułożone jak najlepiej.

Półka druciana, powrót do korzeni?

Pamiętasz jeszcze tę metalową lodówkę z półkami drucianymi, którą teraz rodzice trzymają w piwnicy? Były kiedyś niezwykle popularne. Podobne lodówki z półkami znajdziemy dzisiaj w Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach. Lodówki starej daty posiadały tzw.półki żeberkowe, współczesna nazwa to półka druciana, która ma  o wiele więcej zalet w porównaniu do szklanej półki stosowanej obecnie. Z pozoru ich właściwości są bardzo podobne, ponieważ w głównym zamyśle obie z nich mają służyć do zagospodarowania przestrzeni wewnątrz urządzenia. 

Natomiast druciana półka dzięki przerwom pomiędzy prętami zapewnia lepszą cyrkulację powietrza, co odpowiada za równomierne chłodzenie produktów oraz zapobiega przed nadmiernym psuciem się ich. Dlatego lepszym rozwiązaniem będą elementy druciane niż płyta szklana. Szkło znacznie łatwiej uszkodzić czy stłuc. Na dodatek cena półki drucianej jest bardzo atrakcyjna.

polka stal nierdzewna
polka plastyfikowana

Zalety

Dobór odpowiednich półek do regału pomoże zaoszczędzić miejsce w lokalu. Jednym z dodatkowych rozwiązań jest półka wisząca, która może mieć wiele zastosowań. Łatwość montażu ułatwia funkcjonowanie i ilość wariantów jakie możemy stworzyć poprzez inny układ półek. Dzięki temu produkty możemy ułożyć, tak jak chcemy oraz wykorzystać maksymalną ilość miejsca. 

Wystarczy włożyć półkę na prowadnice w chłodziarce i gotowe. Półka druciana może być płytka, ale również głęboka. Wtedy nazwiemy ją koszem drucianym, ze względu na jej kształt. Możemy dostosować wymiar półki do twoich potrzeb oraz wymagań sklepu i asortymentu.

Półki druciane

Wariant metalowy

czy plastyfikowany?

W Naszej firmie półki druciane znajdziesz w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to półki wykonane ze stali nierdzewnej. Bądź druga alternatywa – półki ze stali czarnej plastyfikowanej, której kolor możesz wybrać sam z aktualnie dostępnych. 

Wybór materiału zależy głównie od tego czego szukasz. Półka metalowa jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości (bez obaw możemy nawet włożyć półki do zmywarki). Jedynym ograniczeniem w tym przypadku może być rozmiar. W swojej ofercie mamy również druciane kosze i akcesoria, np. przegrody.

Więcej informacji o półkach drucianych tutaj.

Dodaj chłodziarce nowe oblicze

Nasza oferta składa się z różnych półek drucianych. W SHELMO to Ty możesz wybrać szczegóły swojego zamówienia. Zawsze jest dobry moment na zmiany, a kategorie są nieograniczone. U Nas masz pewność trwałości i starannego wykonania.

Więcej informacji

Dobierz interesującą Cię liczbę półek, sam zdecyduj czego szukasz i jak będzie wyglądać twoja wystawa. Wybierz materiał, rozmiar oraz dodaj rysunek i wyślij zapytanie.

Na Twoje pytanie odpowiadają eksperci z Naszej branży, kierując się swoim wykształceniem i wieloletnim doświadczeniem.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany zamówieniem półek drucianych, skontaktuj się z nami. Dzięki sprawnej obsłudze i własnej linii produkcyjnej oferujemy szybkie terminy realizacji.

Kliknij i wypełnij formularz.